ROZPIS TRÉNINKŮ
U6 - Mini-benjamínci
Út. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Pá. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Trenéři: Jan Kindl, Lukáš Bicek, Jiří Melka

U8 - Benjamínci
Út. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Pá. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Trenéři: Jan Kindl, Lukáš Bicek, Jiří Melka

U10 - Přípravka
St. 17:00 - 18:30 (34.ZŠ)
Pá. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Trenéři: Daniel Lukeš, Jáchym Baxa

U15 - Starší žáci
Po. 19:00 - 21:00 (hřiště Litice)
Čt. 17:00 - 19:00 (34.ZŠ)
Trenéři: Čeněk Zuna ml., Vojtěch Zajíc

Muži
Po. 19:00 - 21:00 (hřiště Litice)
Čt. 17:00 - 19:00 (34.ZŠ)
Trenér: Čeněk Zuna ml., Vojtěch Zajíc

Kontakty naleznete -> ZDE
Historie 2002-2010
1970-1975 1975-1981 1984-1985 1989-1995 1995-1997
1997-2002 2002-2010 2011-2012 2013-2014 2015-2016
2017-2018 2018-2019 2019-2020

Ano, poprvé v roce 2003 v nejvyšší soutěži mužů hrají i bolevečtí pozemkáři. Paradox: namísto, abychom mužstvo posílili pro nejvyšší soutěž hráči, kteří mají zkušenost s extraligou, odchází nám naopak další zkušení hráči do TJ Litic (Jan Dolejš, David Vychron a dorostenec Petr Petrek). A tak Josef Pravda starší s realizačním týmem doslova slepili mužstvo ze stávajících dorostenců, navrátilců, řadových hráčů bez zkušeností s nejvyšší soutěží a s hostujícími Petrem Vodičkou, Jaroslavem Běžalem, Alexandrem Tothem (všichni z Kadaně) a dále pak se Zdeňkem Vozárem a Ladislavem Pařízkem (oba z Hradce Králové). S nejvyšší soutěží měl zkušenosti pouze Josef Pravda mladší (startoval dříve za Sokol Kbely). Na začátku soutěže byl nadějný zisk čtyř bodů z prvních čtyř zápasů, ale to bylo vše, co jsme dokázali. Ze statistik oddílu uvádíme jména těch, kteří se v roce 2003 snažili extraligu pro Bolevec uhájit: Jan Kupka, Martin Vodrážka, Pavel Kolman, Michal Dvořák, Petr Fiala, Tomáš Platzký, Josef Pravda mladší, Petr Vodička, Miroslav Zezula, Jan Dvořák, Radek Bebr, Václav Šarlinger, Tomáš Mudra, Jan Weinfurter, Tomáš Kraus, Michal Krýsl, Václav Korbel, Jaroslav Běžel, Zdeněk Vozár, Ladislav Pařízek, Luděk Vozár, Petr Šimek, Petr Janda a Lukáš Vrátný. A tak po roce hrajeme opět první ligu a do toho navíc ještě vstupuje i reorganizace soutěží. My se ze čtvrtého místa v první lize ocitáme rázem až v lize druhé, a to během jednoho kalendářního roku, což je asi světový primát. V sezóně 2004-2005 (opět soutěž podzim - jaro) postupujeme však zpět do první ligy. V následující sezóně 2006-2007 obsazujeme v základní části první ligy druhou příčku a v play off o postup do extraligy vyhráváme v semifinále s béčkem pražské Slavie 2:1 na vítězné zápasy. Poté i ve finále porážíme s přehledem 2:0 na zápasy i dosavadního leadera soutěže Sokol Kbely. V sezóně 2007-2008 jsme tedy startovali podruhé v historii v extralize mužů.

Druhý a třetí pokus mužů v extralize 2004-2010

Partu, která vybojovala extraligu v roce 2006-2007 a zároveň tuto soutěž pod taktovkou realizačního rodinného týmu Miloslav Krýsl a Michal Krýsl tvořili: Michal Vacátko, Martin Jahl, Václav Korbel, Josef Pravda, Lukáš Hruška, Petr Fiala, Lukáš Bicek, Michal Dvořák, Petr Setunský, Jakub Mitro, Radek Bebr, Michal Krýsl, Jan Bláha, Martin Vodrážka, Jan Kindl, David Fretschner, Jan Weinfurter, Petr Janda, Jan Špeta a Michal Bareš.

V extralize na hostování HCB pomáhali David Kavan (Praga) a Miroslav Luft (Litice). Opět jsme za celou soutěž získali jen čtyři body, což znovu znamenalo působení jen na jednu sezónu v nejvyšší soutěži. V následující sezóně však naši muži dokázali, že do extraligy patří, a v ročníku 2008-2009 opět vyhráli první ligu. V současné době se snaží na třetí pokus udržet extraligu v Bolevci pro příští léta. Tým bojuje prakticky ve stejné sestavě, jen do družstva byli zařazeni další dorostenci Jan Brož, Lukáš Černý a Jakub Černý. Na hostování do extraligy jsme získali hráče Davida Kavana, krátkodobě i Filipa Neussera (oba z Pragy) a Petra Bodnára z Kadaně, který je pro náš tým výraznou posilou. K dnešnímu dni (květen 2010) však musíme konstatovat, že družstvo mužů je nyní se šesti body na posledním místě tabulky a v některých zápasech nehodovalo i přes skutečnost, že bylo bodovému zisku nablízku. Občas chybí sportovní štěstíčko, jindy selže obraná fáze mužstva, anebo třeba nenajdou správnou mušku naši střelci. Magická hranice dosažených čtyř bodů našich předešlých působení v extralize byla sice již překonána, ale pro odlepení se od sestupové osmé příčky v tabulce bude zapotřebí ještě řadu dalších bodů přidat.

Zlatá éra dorostenců 2000-2010

Dorost, to byli talentovaní hráči, kteří v tomto období obsazovali vždy přední příčky v soutěžích. Navazovali na své úspěchy v mladších a starších žácích, pak v soutěži mlad-šího dorostu a později i ve starším dorostu. V sezóně 2006-2007 se opět podařilo vy-bojovat historický titul Mistra ČR v kategorii staršího dorostu. Dorostenci zúročující své zkušenosti z utkání mužů a z jejich společných tréninků, které vede Michal Krýsl. Poté ve svých zápasech, kdy je vede jako coach Miloslav Krýsl, hrají a vítězí v roce 2007 ve složení: Petr Setunský, Lukáš Bicek, Martin Jahl, Jan Bláha, Radek Bebr, Michal Krýsl, Jan Kindl, Jan Weinfurter, David Fretschner, Michal Vacátko, Jakub Mitro, Jakub Mareš, David Zrno a Lukáš Hruška. Tento další historický úspěch našeho oddílu a první místo v této kategorii pro zajímavost komentuje trenér Miloslav Krýsl takto: Pro převážnou většinu hráčů to byla poslední možnost získat mistrovský titul i v kategorii staršího dorostu, který jim i oddílu dosud chyběl. Odpovídajícím způsobem k tomu i hráči po celou sezónu přistupovali.

V celé dlouhodobé soutěži, která byla na naše poměry mimořádně kvalitní, jsme ztratili jen pouhých pět bodů a již před posledním kolem jsme věděli, že máme dostatečný náskok, který nám zajišťuje titul. Vedení družstva i oddílu, jakož i samotní hráči, táhli nejen slovně, ale i ve skutečnosti, po celou sezónu za jeden provaz. Všichni hráči se také podřídili i svými osobními ambicemi zájmům družstva. Osobně považuji toto mužstvo za komplexně nejlepší, které jsem měl možnost dosud vést. Rozhodně to bylo mužstvo pravých boleveckých patriotů, kteří vždy a v každém utkání přidali ke svým nesporným hráčským kvalitám i něco navíc a kteří i v nejtěžších chvílích dávali zřetelně najevo, že srdce je jejich skutečně největším svalem.

Zlaté party dorosteneckých týmů, především ta z roku 2007, přecházejí do mužů a pro¬to hrajeme také nyní extraligu mužů. V roce 2010 se již u družstev mladšího dorostu a starších žáků nedostavují tak výrazné úspěchy jako v předešlých letech. I když se zde vyskytují talentovaní hráči, bohužel však v malém množství a vedle začínajících hráčů v pokročilejším věku, vyklízíme vydobyté příčky z minulých let. Populační pokles v ČR poznamenal bohužel i naši pozemkářskou rodinu a situaci u těch nejmenších.

Jak v hale 1995-2010

Halové soutěže a činnost v hale přes zimní období bereme i jako přípravu na hlavní venkovní soutěž. Musíme konstatovat, že se naše družstva ani v halových soutěžích neztratila.

Od dob ustavení halových soutěží v devadesátých letech hrají muži zpravidla první ligu - druhou nejvyšší soutěž, s tím, že se umisťují v horní části tabulky. Dorostenci často dosahují i na medailová umístění. Starší žáci obvykle vyhrávají oblastní přebor a hrají poté na přeboru ČR.

Velmi úspěšná byla halová sezóna v roce 2010. Muži zvítězili v první lize a postoupili do extraligy. Složení týmu bylo následující: Michal Vacátko, Lukáš Hruška, Václav Korbel, Lukáš Bicek, Michal Krýsl, Michal Dvořák, Josef Pravda, Jan Kindl a Radek Bebr. Realizační tým ve složení Miloslav Krýsl, Michal Krýsl a Michal Vacátko.

O největší překvapení v této sezóně (2010) se však postaral s potřebnou kapičkou štěstí tým starších dorostenců, který získal první historický mistrovský titul HCB v hale. Mistr ČR ve složení Jan Kindl, Jakub Černý, Jakub Mareš, Michal Nožička, Vít Valina, Vladislav Růžička, Dan Burda, Jan Brož a Matěj Řezníček (hostující z HC President). Realizační tým pracoval ve složení Pavel Cheníček, Jakub Černý a Josef Pravda starší.

Starší žáci a mladší žáci vyhráli oblastní přebor a startovali ve finále na přeboru ČR. Pražské týmy však byly zatím nad jejich síly a v oficiálním pořadí žebříčku ČR tak stanuli starší i mladší žáci na stříbrné příčce.

Více historických fotografiích najdete zde

PŘEDCHOZÍ DALŠÍ
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
KALENDÁŘ