ROZPIS TRÉNINKŮ
U6 - Mini-benjamínci
Út. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Pá. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Trenéři: Jan Kindl, Lukáš Bicek, Jiří Melka

U8 - Benjamínci
Út. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Pá. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Trenéři: Jan Kindl, Lukáš Bicek, Jiří Melka

U10 - Přípravka
St. 17:00 - 18:30 (34.ZŠ)
Pá. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Trenéři: Daniel Lukeš, Jáchym Baxa

U15 - Starší žáci
Po. 19:00 - 21:00 (hřiště Litice)
Čt. 17:00 - 19:00 (34.ZŠ)
Trenéři: Čeněk Zuna ml., Vojtěch Zajíc

Muži
Po. 19:00 - 21:00 (hřiště Litice)
Čt. 17:00 - 19:00 (34.ZŠ)
Trenér: Čeněk Zuna ml., Vojtěch Zajíc

Kontakty naleznete -> ZDE
Historie 2019-2020
1970-1975 1975-1981 1984-1985 1989-1995 1995-1997
1997-2002 2002-2010 2011-2012 2013-2014 2015-2016
2017-2018 2018-2019 2019-2020

Ročník 2019-2020

Venkovní sezóna

Muži

Venkovní sezóna ročníku 2019/20 byla v mužské kategorii znovu rozdělena na dvě ligy. Osmičlennou extraligu a sedmičlennou první ligu, do které jsme byly spravedlivě dle výkonosti zařazeni. Tým se znovu dohodl na hostování s Janem Rebcem z Pražských Kbel a Petrem Pospíšilem a Jaroslavem Běželem z Kadaně. Na podzim čekalo náš tým pět zápasů. Odstartovali jsme dobře. Rezervu pražské Slavie jsme po protrápeném výkonu porazili 4:3. Následující zápasy už tak slavné nebyly. Silná rezerva Rakovníka, kterou posílilo několik členů A-týmu, byla nad naše síly. Zájezd na Slovensko v oslabené sestavě, také nedopadl dobře, když domácí zvítězili jasně 6:2. Neúspěchem byla také jasná porážka s rezervou Litic. Zadařilo se tedy znovu až v posledním podzimním zápase. Bod se nám podařilo získat s pražským Presidentem. Remíza 2:2 byla nakonec dle vývoje utkání úspěch. Do jarní části sezóny bylo tedy co zlepšovat. Pak to ale přišlo. Plány nejen nám ale i celému sportu po celém světě pokazil Covid-19., který zapříčinil zrušení celé jarní části sezóny a tím také celé venkovní soutěže 2019/20. Situace se začala zlepšovat až během června. Podařilo se tak pouze zorganizovat jedno přátelské utkání, aby hráči znovu získali chuť sportovat. Tou dobou jsme ještě doufali, že následující sezóna bude už zase normální.

Mladší žáci

Již druhý rok po sobě se nám díky dostatečné členské základně podařilo postavit tým mladších žáků. Chlapci již z předchozího ročníku měli nějaké zkušenosti, a tak se dal čekat boj o alespoň slušný výsledek. Hrací model celorepublikové soutěže byl následující. Patnáct žákovských týmu z celé ČR bylo rozlosováno do třech pětičlenných základních skupin. Na základě výsledků základních skupiny byly následně týmy rozděleny do dvou osmi a sedmi členných výkonnostních skupin o 1.-8. místo a 9.-15. místo. Naši žáci v základní skupině předvedli slušný výkon a z celkového třetího místa i díky skóre postoupili do lepší skupiny o 1.-8. místo. V horní skupině už byly zápasy o poznání náročnější. Tým se po podzimní části držel v dolní polovině tabulky, konkrétně na šestém místě. Na jaře ale díky již zmíněné pandemie Covid-19 došlo také ke zrušení celé soutěže, což bylo určitě v případě právě této kategorie velká škoda. Kluci mohli nasbírat ještě hodně důležitých zkušeností před přechodem do vyšší kategorie.

Halová sezóna

Muži

A-team:

Další extraligová sezóna pro náš A-tým začala jako již tradičně přípravným turnajem v německém Schwabachu (předměstí Norimberka) kam odjel obhajovat loňské vítězství. Od prvních zápasů se prezentoval bojovnou hrou a nebezpečnými protiútoky. Zápas od zápasu se zlepšoval a porážel jednoho soupeře za druhým. Nebylo tedy překvapení, že se dostal znovu do finále, kde potkal i stejného soupeře, domácí Schwabach A. Oproti předchozímu roku předvedli naši hráči mnohem přesvědčivější výkon, díky kterému se nemuseli do poslední chvíle bát o výsledek. Vítezství 6:3 bylo skvělým startem této halové sezóny.

Tým získal pro tuto sezónu znovu několik posil. Stejně jako v loňské sezóně se k týmu připojil útočník HC Praga Tomáš Kopřiva a nově přibyla dvojice z HC Hradec Králové Michal Krýsl a Jiří Kulička. Začátek sezóny nebyl nic jednoduchého. Hned na první dvoukolo nás čekala Pražská Slávie a venkovní mistři z Litic. Především na pražské Slavii bylo možné nějaké body při dobrém výkonu očekávat. Tým Litic svou roli favorita zvládl, bylo tedy potřeba obrat o body Slavii. Dra ma vyvrcholilo gólem Denise Tomeš v posledních sekundách zápasu, díky kterému se našemu týmu podařilo uhrát remízu. Druhé dvoukolo pak ale našemu týmu začalo výrazně kazit vidinu postupu do PlayOff a naopak ho odsoudilo zpět do boje o udržení. Vysoká porážka od pražských Bohemians 12:3 značně srazila týmu sebevědomí před velmi důležitým soupeřem, slovenskou Račou. Právě tento tým měl být pasován do role sestupujícího. Díky špatnému výkonu se bohužel našemu týmu nakonec nepodařilo získat ani bod a po prohře 6:5 se v tabulce dostal do velkých potíží. Do třetího dvoukola už pak šel především s cílem udělat vše pro záchranu nejvyšší soutěže i pro další rok. Hned první zápas a prohra 10:6 ho ale dostávala čím dál tím víc pod tlak. Odveta proti pražské Slavii však dala naději. Po remíze z prvního kola přišlo vítězství 5:3 a naděje byla na obzoru. Do prvního zápasu čtvrtého dvoukola tak tým vstoupil bojovně. Předvedl velmi dobrý výkon, nicméně na zkušené Bohemians to nestačil. Prohru 6:3 ještě více podtrhl druhý zápas s Liticemi, kteří náš tým do posledního člena rozložili a zvítězili jasně 13:2. Před posledním dvoukolem ale naděje ještě žila. Pokud Rača prohraje první zápas a my porazíme Rakovník, tak se utkáme v přímém souboji v posledním zápase sezóny o udržení. Vše vzalo za své hned v prvním zápase Rači, která fantastickým výkonem porazila Litice a získala nedostižný náskok. Vše se potvrdilo poté co se nám ani napodruhé nepodařilo porazit Rakovník. V již jen symbolickém posledním zápase, jsme Rače znovu podlehli o jednu branku 6:5 a v nejvyšší soutěži bohužel skončili poslední. Tato skutečnost znamená, že tým sestupuje do 1.ligy. Po velmi dobrém začátku sezóny nelze sestup hodnotit jinak než jako neúspěch. Tým se bude muset v příští sezóně znovu porvat o postup mezi nejlepší šestku ČR.


B-team:

Jako každý rok, tak i v tom letošním jsme postavili do halové sezóny rezervní tým. Tento tým pravidelně slouží k rozehrání mladších hráčů, nebo k tomu, aby udržel hráče, kteří se nedostanou do prvního týmu, v kondici před začátkem jarní části venkovní sezóny. Stejně jako v předchozích sezónách nás i tentokrát trápila nedostatečně velká členská základna. Většinu zápasů odehrál náš tým bez střídání, což je v halové sezóně velmi náročné. Sestava však výkonnostně špatná nebyla, a proto se podařilo získat i několik vítězství. Final four nakonec uniklo o pouhé 3body a tým se tedy dostal do skupiny o 5.-7. místo. Kde společně s týmem Kbel získal shodných 9bodů. Bohužel však díky horšímu skóre skončil až 6. Přesto lze hráče za jejich výkony pochválit.

Mladší žáci

Ročník 2019/20 pro naši silnou věkovou skupinu ročníků 2007-08 již druhý v této kategorii a bylo znát, že již patřili mezi zkušenější. Po jasně dominujícím týmu Litice A patřili naši žáci mezi nejlepší. Po 12 vítězstvích z 20 utkání se nakonec v základní skupině umístili na výborném 2. místě a zajistili si tak postup do final-four přeborníka České republiky. Na finálovém turnaji se potkávají týmy ze třech oblastních skupiny. V tomto případě se jedná o skupiny čechy-venkov ze které postoupil z 1. místa tým Litic A a ze 2. místa právě naši žáci. Z druhé a první pražské skupiny, postoupil tým Presidentu a z poslední, také pražské skupiny, postoupila Hostivař. Náš tým narazil v semifinále na tým Presidentu. Chlapcům se bohužel nakonec nepodařilo vstřelit ani branku a jasně lepší president nakonec zvítězil 4:0. V druhém semifinále porazila Hostivař tým Litic a finále bylo tak v čistě pražské režii. Mistrem ČR se nakonec po suverénním výkonu (vítězství 7:0) stal tým Presidentu. Naši žáci předvedli v tomto halovém ročníku opravdu dobré výkonu, které si doufejme do další věkové kategorie také přenesou.

Přípravka a benjamínci

Nejmladší věkového kategorie našeho oddílu se pravidelně účastní ve venkovní i halové části jednorázových turnajů po celé české republice. Nejdůležitějším úkolem je, aby děti hráli a měli radost, a tak jsou výsledky vždy až na druhém místě. I přesto se našim nejmenším podařilo na pár turnajích uspět a umístit se mezi nejlepšími třemi týmy. Kategorie benjamínků bohužel oproti přípravce odehrála podstatně méně zápasů. Tato skutečnost je dána bohužel tím, že většina dětí této věkové kategorie se nachází ve školních kroužcích a je tedy těžší děti přesvědčit, že by se měli o víkendu účastnit nějakého turnaje. Toto bude jistě velkým úkolem do příštích let. Děti z kroužků by měli mít mnohem užší vztah s klubem, aby právě víkendové turnaje byly pro ně samozřejmostí.

Reprezentace

Po nepovedeném domácím turnaji juniorů v létě 2019, kde naše reprezentace sestoupila do nižší výkonnostní úrovně, byla nejbližší reprezentační akce halové mistrovství Evropy mužů v německém Berlíně. V průběhu podzimu se bohužel u Denise Tomeše objevili vleklé zdravotní problémy, a proto nedostal šanci bojovat o nominaci na tento turnaj. Oproti tomu Čeněk Zuna byl v nejlepší formě a účast na halovém vrcholu sezóny si vybojoval. Žádný jiný člen našeho oddílu pak už bohužel šanci reprezentovat nedostal. Mužská reprezentace hrála nejvyšší úroveň halového mistrovství Evropy. Jejich soupeři byly tedy elitní reprezentační týmy plné profesionálních hokejistů. Po porážkách s favorizovaným Německem a Nizozemskem se podařilo porazit tým Belgie. To ovšem nestačilo k postupu do semifinále. Ve skupině o 5.-8. místo se pak podařilo uhrát remízu s Polskem a porazit tým Ukrajiny. Díky těmto skvělým výsledků se reprezentační tým umístil na celkovém 5.místě, což mu nejen zajistilo udržení v elitní divizi, ale také kvalifikování se na mistrovství Světa.

Halové mistrovství Evropy mužů nemělo být jedinou reprezentační akcí sezóny 2019/20. Bohužel ale zakročila pandemie Covid-19, která zrušila všechny venkovní reprezentační akce.

Výchovná činnost a pořádané akce

Pravidelná a zodpovědná starost o mládež je významným úkolem i pro náš oddíl, který se daří někdy lépe, někdy hůře dle našich představ naplňovat. V tomto kontextu je třeba i nadále výrazněji zapracovat na zvýšení každoročního přírůstu dětí do našeho oddílu. V roce 2020 se nám podařilo uskutečnit náborové akce na 1.ZŠ, 4.ZŠ, 7.ZŠ, 34.ZŠ a základní škole Františka Křižíka. Ačkoliv při 4.ZŠ se nachází naše domácí hřiště, tak je pro nás z hlediska mládeže úspěšnější 34.ZŠ, kde se nám již několik let daří držet školní kroužek, kterého se každoročně účastní 8-12 dětí. Od tohoto roku se nám také podařilo ustanovit školní krouže na základní škole Františka Křižíka. Bohužel i náborové akce výrazně ovlivnil Covid-19. Na spoustě základních škol jsme si museli vystačit jen s předáním letáčků a vylepením plakátu. Klasické náborové či předváděcí akce byly ze strachu z nákazy zakázány. Děti ve školních kroužcích si hokeje bohužel také moc neužili, když koncem října došlo k přerušení veškerého sportování na základních školách. Současná epidemie bude pro náš oddíl velmi nepříjemná především z důvodu, že se nám pravděpodobně nepodaří získat dostatek dětí, tak jak bylo v plánu. Doufejme, že se situace velmi brzy uklidní a tuto ztrátu budeme moci dohnat.

Základna našich trenérů pracuje poslední roky stabilně, a ačkoliv se v tomto ruce lehce změnila, nic to nemění na faktu, že pro současný počet dětí máme trenérů dostatek. Do trenérské činnosti zapojujeme také několik rodičů. Hodnotíme tuto strategii jako velmi úspěšnou a důležitou, jelikož ostatní trenéři jsou ještě sami aktivními hráči a není tedy vždy o víkendu možné, aby se zúčastnili obou akci.

Jako každý rok, tak i v tom letošním měl náš klub v plánu uspořádat tři tradiční akce. První akcí, která se konala v únoru bylo zimní soustředění na Nových Hutích. Této akce se pravidelně účastní všechny kategorie našeho oddílu včetně některých rodičů, kteří mají o akci také zájem. Soustředění se pravidelně točí kolem každodenních výjezdů na běžkách po šumavské krajině. I v tomto roce si to všichni účastníci nadmíru užili.

Druhou každoroční akcí je letní soustředění. Naše tradiční místo v rekreačním středisku Šlovice (Křivoklátsko) bylo bohužel tentokrát uzavřeno a tak jsme byli nuceni hledat novou základnu. Vsadili jsme na ověřenou krajinu a vybrali si Chatu Cihelny na Šumavském Zadově. Stejně jako v předchozích letech se i zde uskutečnila olympiáda čtyř týmy, které se účastnili hráči i rodiče. Ze soustředění jsme si tak znovu odváželi spoustu krásných zážitků a také bolavé nohy, díky podstatně vyšším kopcům, než známe z Křivoklátska. Nicméně to přeci ke soustředění patří.

Poslední tradiční akcí je Mikulášská zábava. Této akce na přelomu listopadu a prosince se pravidelně účastní současní i bývalí hráči a funkcionáři našeho oddílu včetně rodičů a přátel klubu. Tentokrát se mělo jedna o speciální akci, jelikož náš klub slavil v roce 2020 výročí 50let své existence. Celou slávu ale znovu zkomplikoval Covid-19, který veškeré hromadné akce zrušil. Na oslavu našeho výročí budeme muset tedy počkat do příštího roku.

Vedení klubu

Sezóna 2019/20 byla třetím rokem čtyřletého volebního období našeho vedení. Jednotliví členové výboru již zodpovědně vykonávají své pozice a jejich práce byla v tomto roce stabilní. Veškeré nástrahy, které nám tento ročník přichystal se nám dařilo úspěšně řešit.

Největším problémem, který naše vedení v tomto roce řešilo jsou pronájmy sportovišť. Především mužská složka jen velmi těžkou hledá vhodné prostory s volnou kapacitou, kde by mohla plnohodnotně trénovat halový hokej. Ve venkovní sezóně je největším problémem především nezpůsobilé domácí hřiště, na kterém nemůžeme pořádat mládežnické turnaje ani hrát domácí zápasy a jsme tedy odkázáni na pronájem hřiště v Liticích.

Problematika nezpůsobilého domácího hřiště a absence zázemí klubu je v posledních letech řešena s Odborem Správy Infrastruktury města Plzeň, které získalo přes 1mil.KČ na realizaci projektové dokumentace. V roce 2020 se nám podařilo získat veškerá povolení a započít projektování realizační dokumentace, což je poslední fáze projektu. Následně by mělo přijít na řadu zařazení tohoto projektu do rozpočtu města.

PŘEDCHOZÍ
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
KALENDÁŘ