ROZPIS TRÉNINKŮ
U6 - Mini-benjamínci
Út. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Pá. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Trenéři: Jan Kindl, Lukáš Bicek, Jiří Melka

U8 - Benjamínci
Út. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Pá. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Trenéři: Jan Kindl, Lukáš Bicek, Jiří Melka

U10 - Přípravka
St. 17:00 - 18:30 (34.ZŠ)
Pá. 16:30 - 18:00 (34.ZŠ)
Trenéři: Daniel Lukeš, Jáchym Baxa

U15 - Starší žáci
Po. 19:00 - 21:00 (hřiště Litice)
Čt. 17:00 - 19:00 (34.ZŠ)
Trenéři: Čeněk Zuna ml., Vojtěch Zajíc

Muži
Po. 19:00 - 21:00 (hřiště Litice)
Čt. 17:00 - 19:00 (34.ZŠ)
Trenér: Čeněk Zuna ml., Vojtěch Zajíc

Kontakty naleznete -> ZDE
Historie 2018-2019
1970-1975 1975-1981 1984-1985 1989-1995 1995-1997
1997-2002 2002-2010 2011-2012 2013-2014 2015-2016
2017-2018 2018-2019 2019-2020

Ročník 2018-2019

Venkovní sezóna

Muži

Stejně jako tomu bylo v předchozí sezóně, tak i tentokrát se rozhodl Český Svaz Pozemního Hokeje pro zorganizování pouze jedné ligy. Týmy byli rozděleni do dvou skupiny, ve který odehráli takzvanou základní část, po které lepší poloviny z obou skupiny sehráli zápasy o titul zakončené finálovým turnajem a týmy ze slabší poloviny odehráli zápasy o umístění. Náš tým se bohužel ve venkovní části dlouhodobě potýká s nedostatkem hráčů. Důvodem je především neexistence starších žáků a dorostenců, kteří by mohli případně muže postupně doplňovat. Současní členové tak již často priorizují spíše rodinu či zaměstnání před sehráním ligového utkání, a to se dost často projevuje nedostatečným počtem hráčů na jednotlivých zápasech a hlavně trénincích. Náš tým byl v tomto ročníku nalosován do silné skupiny, kde papírově nejvyrovnanější zápasy měl odehrát s týmem Litice B. Bylo tomu tak, nicméně ani vyrovnanější zápasy nezajistili našemu týmu žádné body do tabulky, a tak jsme se zcela oprávněně po základní části umístili na posledním místě v tabulce a čekali nás jen zápasy o umístění. Ve skupině o umístění jsme již sehrávali více vyrovnaných zápasů, a to především proti pražské Pragovce a Presidentu. Proti prvně zmíněnému se nám podařilo získat první bod do tabulky, který byl ale bohužel také poslední, a tak se náš tým po velmi žalostné sezóně nemohl spokojit s ničím jiným než s poslední příčkou. Celá záležitost navíc vyústila až k rezignaci trenéra mužů. Klub bude tedy muset do následující sezóny zásadně přehodnotit přístup k této kategorii a pokusit se ji restartovat k lepším výsledkům před tím, než ji budou moci doplnit nadějné počty dětí z nižších věkových kategorií.

Mladší žáci

Díky zlepšené práci s mládeží a nárůstu členské základy se náš klub od sezóny 2018/19 znovu po třech letech rozhodl postavit tým mladších žáků. Úspěšní hráči z přípravky, kteří již tento rok regulérně do kategorie mladších žáků patří byli doplněni šikovnějšími přípravkáři a společně šli bojovat o nové zkušenosti. Celorepubliková soutěž mladších žáků obsazená hned 16-ti týmy slibovala spoustu krásných zápasů. Pro naše hráče to byly nové zkušenosti především díky většímu hřišti a pravidlům, která se zase o něco blíží těm dospěláckým. Do soutěže jsme vstupovali bez ambic na jakékoliv umístění a očekávali spíše umístění ve spodní části tabulku. O to více jsme mohli být překvapeni. Po pár nesmělých zápasech se naši žáci chytli a začali získávat cenná vítězství. Překvapením pak bylo druhé místo v jedné ze čtyř základních skupiny a postup mezi prvních osm nejlepších týmu republiky v této kategorii, které si to v druhé části sezóny měli rozdat o titul mistra české republiky.

Finálová osmičlenná skupina, kde se utkali týmy dvakrát každý s každým už byla nad síly našich svěřenců, nicméně i tak to byly cenné zkušenosti. Celkové osmé místo při první účasti v této celostátní soutěži lze hodnotit jako úspěch. Příslibem může být jistě také, že se stejné a jistě o mnoho zkušenější sestava našich svěřenců bude hrát stejnou soutěž i následující rok a tu už bychom mohli bojovat o příčky nejvyšší.

Halová sezóna

Muži

A-team:

V předešlé sezóně se našim mužům podařilo udržet nejvyšší českou ligu, a tak mohli být letošní cíle zase o kousek výš. Příprava obsahovala dva přípravné turnaje v zahraničí. Na první turnaj vyrazili jako již tradičně do německého Schwabachu (předměstí Norimberka) kde doposud ještě nikdy nevyhráli. Od prvních zápasů se náš tým bojovnou a disciplinovanou hrou ze zabezpečené obrany v tomto turnaji vůbec neztrácel a krůček po krůčku se přibližoval až k finálovému zápasu. Překážkou nebyla ani noční diskotéka, a tak druhý den stanul náš tým po dlouhé době ve finále, proti zkušenému domácímu týmu, který byl podporován téměř plnou tribunou místních nadšenců. Náš tým měl výborný začátek, kde se mu podařilo vstřelit několik branek po rychlých kombinacích a vybodovat si více brankový náskok. Druhá polovina však celá patřila domácím. Náš tým byl zatlačen v obraném pásmu a zuby nehty bránil svůj náskok. Nakonec se povedlo, a tak naši muži mohli poprvé v historii zvednout nad hlavu pohár pro vítěze.

Na druhý přípravný turnaj vyrazil náš A-tým mužů do Rakouského Mödlingu. Ovšem objevila se první a zásadní kaňka na celé této halové sezóně. Náš tým do Rakouska nedorazil. Kouzlo české dálnice D1 přičarovalo jednomu z našich dvou vozů nemilou zkušenost, když do něj v koloně před zúžením vletěl nepozorný řidič, a tak celou posádku s pohmožděnou krční páteří poslal zpět do Plzně do fakultní nemocnice. Naštěstí se nic víc krom pohmoždění a rozmačkaných plechů nestalo. Znamenalo to však zrušení účasti na druhém přípravném turnaji a ohrožení prvních ligových zápasů, jelikož byl všem účastníkům nehody naordinován téměř měsíční odpočinek.

Bohužel se nepodařilo zahojit všechna zranění z autonehody včas, a tak náš tým do prvních dvou hracích dní nastupoval jen s omezenou sestavou, což zásadně ovlivnilo první čtyři z deseti ligových zápasů. Hned na prvním hracím dni se ale zrodilo velké překvapení. Favorit soutěže, pražská Slavia zřejmě podcenila celou situaci a přijel do Plzně s velmi omezenou sestavou, čehož naši muži dokázali využít a ukořistili tak své první tři body do tabulky. Druhý turnaj už se více projevila nedostatečně široká sestava týmu a v klíčovém zápase proti Presidentu se očekávané tři body vybojovat nepodařilo. Další body přinesl až čtvrtý hrací den. Tentokrát již v plné síle ukořistil náš tým body na plzeňském konkurentovy z Litic a začal získat cenné body oproti týmu Presidenta, který měl být hlavním adeptem na sestup. Před posledním ligovým kolem nebyla situace našeho týmu nakonec tak zlá. Existovala dokonce reálná šance, že se dostane na čtvrtou příčku před tým Bohemians, která zajišťuje účast na závěrečném turnaji FinalFour. V první řadě bylo ale nutné se soustředit na záchranu soutěže, a tedy porazit v druhém vzájemném zápase tým Presidenta. To se tentokrát v celku jednoznačně podařilo. Tým se tedy mohl začít soustředit na nejdůležitější zápas soutěže, a to na přímý souboj s Bohemians Praha o čtvrté místo po základní části. Zde ale bohužel jednoznačně vyhrála zkušenost. Bohemians nenechali nic náhodě a zodpovědným výkonem si zajistili vítězství společně s účastí na finálovém turnaji. V tvářích hráčů byl patrný smutek. Vždyť pravděpodobně i smolnou dopravní nehodou těsně před začátkem soutěže přišel tým o šanci po několika letech znovu hrát o medaile a titul mistra republiky. Vzhledem ke všem okolnostem je však záchrana týmu v nejvyšší soutěži určitě úspěchem a doufejme, že příští sezóna naopak přinese více štěstí.


B-team:

Jako každý rok, tak i v tom letošním jsme postavili do halové sezóny rezervní tým. Tento tým pravidelně slouží k rozehrání mladších hráčů, nebo k tomu, aby udržel hráče, kteří se nedostanou do prvního týmu v kondici před začátkem jarní části venkovní sezóny. Rezervní tým se stejně jako v předchozích letech potýkal především s proměnlivou sestavou. V případě, že se hráči sešli, tak dokázali ve II.lize bez problémů vévodit. Většinou ale tým odjížděl se slepenou sestavou a minimem hráčů na střídání, což mělo za následek více porážek než vítězství. Náš tým se tedy umístil ve spodní polovině tabulky.

Mladší žáci

Stejně jako tomu bylo ve venkovní soutěži tak i sezóna 2018/19 v hale byla pro nás po několika letech premiérovou. Halový hokej v této kategorii se hraje systémem, kde jsou týmy rozděleny do oblastí na čechy a venkov. Z každé oblasti následně postupují dva nejlepší na finálový turnaj „Přebor republiky“. V hale se našim žákům nedařilo tolik jako tomu bylo například ve venkovní části, a tak se během celé sezóny drželi ve spodní polovině tabulky. V celkovém rozuzlení tedy zůstaly o poměrně velký počet bodu pod postupovými příčkami. Nicméně i tak se dá jejich výkon hodnotit jako více než důstojný, když se jim podařilo z 20zápasů získat 22bodů.

Přípravka

Náš tým přípravek, který již několik let stabilně držíme díky stálému přísunu nových dětí se i v letošní sezóně účastnil několika jednorázových turnajů po celé české republice. Bylo to hned pět turnajů v podzimní venkovní části sezóny, šest turnajů v hale a nakonec dalších šest turnajů jarní venkovní části sezóny. Ročně tedy 17 turnajů ve kterých předváděli výborné výkony a prakticky na každém z nich byli pasováni do role favoritů. Hned z několika z nich si také přivezli medaile nebo poháry. Ačkoliv se tým každou sezónu hodně mění a nehrají v něm jen chlapci, ale také dívky, tak se nám daří je držet na velmi dobré úrovni po celou sezónu. Tito hráči jsou určitě příslibem do dalších let, například již příští rok v mladších žácích.

Benjamínci a školní kroužek

Kategorie našich nejmladších hráčů stejně tak jako přípravka navštěvuje během sezóny jen jednotlivé turnaje. Soustředíme se především na oblastní akce, ale výjimečně vyrážíme také napříč celou českou republikou, jako například do Prahy, či Hradce Králové. Během reku navštíví tato kategorie přibližně deset turnajů, z nichž je každý výkonnostně úplně jiný, jelikož se děti napříč všemi týmy hodně mění. Nemá tedy úplně smysl hodnotit výsledkově jak se našim svěřencům na jednotlivých turnajích dařilo. Důležité je, že měli radost ze hry a každý z těchto hokejových výletů si řádně úžili.

Jako v loňském roce, tak i v tom letošním se nám daří držet školní kroužek při 34.ZŠ, což je naším největším každoročním přínosem dětí. Bohužel se však jedná jen o skupinku přibližně osmi až dvanácti dětí. Nicméně ani tito nováčci nezahálí a každý rok se účastní celorepublikového turnaje školních kroužků, ve kterém se mohou potkat až s 20 dalšími týmy z celé české republiky.

Reprezentace

Náš oddíl se může poslední roky pyšnit úspěšnými reprezentačními hráči Denisem Tomešem a Čeňkem Zunou, kteří nás velmi dobře reprezentují jak v juniorských, tak i dospěláckých reprezentačních týmech. V sezóně 2018/19 pro ně reprezentační povinnosti začali nominací na halové ME Juniorů druhé výkonnostní divize, které se uskutečnilo 11.-13.1.2019 v Portugalsku. Nemohli si přát lepší začátek. Naše reprezentace na turnaji ani jednou nezaváhala a zaslouženě si odvezla zlaté medaile a zajistila si postup mezi nejlepších 8 týmů evropy v juniorské kategorii.

Druhou štací naší reprezentační dvojice bylo znovu ME Juniorů II.divize, ale tentokrát ve venkovní soutěži, které se uskutečnilo na novém hřišti v Plzni v Liticích 14.-20.7.2019. Tentokrát se ale naší reprezentaci nedařilo. Tým se celý turnaj před domácími diváky hledal, a ačkoliv bylo cílem dostat se mezi první čtyři týmy, tým se musel nakonec spokojit se sedmou příčkou.

Náročná reprezentační sezóna nebrala konce. Zapotil se především Čeněk Zuna, který byl nominován na ME mužů II.divize, které se uskutečnilo 28.7.-3.8.2019 ve Cambrai ve Francii. Chybělo mále naše reprezentace se postarala o překvapení v podobě postupu do horního kříže. Bohužel ale místo dvou vítězství proti Polsku a Bělorusku brala jen remízy a celkové dva body na postup nebyly. Třetí remízu ještě muži přidali ve spodní skupině o umístění a bylo z toho nakonec jen sedmé místo, což znamená sestup do III.výkonostní divize.

Celkem tři velké reprezentační turnaje se uskutečnili v této sezóně a všech měl náš tým své zastoupení. Nutno podotknout, že naši hráči nehráli v jednotlivých týmech žádné druhé housle a byli platnými články týmu. Doufejme, že v příští sezóně odehrají co nejvíce zápasů i za svůj mateřský klub a pomohou mu získat co nejvíce budou do tabulky.

Výchovná činnost a pořádané akce

V roce 2019 se nám podařilo uskutečnit náborové akce na 4.ZŠ, 7.ZŠ a 34.ZŠ. Ačkoliv při 4.ZŠ se nachází naše domácí hřiště, tak je pro nás z hlediska mládeže úspěšnější 34.ZŠ, kde se nám již několik let daří držet školní kroužek, kterého se každoročně účastní 8-12 dětí. Tyto dětí následně přechází do mládežnických kategorií našeho oddílu. Jeden školní kroužek je však při očekávaném úbytku dětí stále nedostatečný. Pro zajištění stabilní základny by bylo nutné provozovat minimálně tři školní kroužky. Kapacitně je na to naše okolí dostatečné. V tomto roce se nám ale do kroužku na 4.ZŠ nepřihlásil dostatečný počet dětí a tak se nemohl otevřít. Zůstali jsme tedy opět jen u jednoho školního kroužku. V následujícím roce bude tedy nutné vyvinout ještě větší aktivitu a otevřít další jeden až dva nové kroužky.

Jako každý rok, tak i v tom letošním pořádal náš oddíl tři tradiční akce. První akcí, která se konala v únoru bylo zimní soustředění v Nových Hutích. Této akce se pravidelně účastní všechny kategorie našeho oddílu včetně některých rodičů, kteří mají o akci také zájem. Soustředění se pravidelně točí kolem každodenních výjezdů na běžkách po šumavské krajině. I v tomto roce si to všichni účastníci nadmíru užili. Oproti předchozím letům byla pozitivní nemalá účast hráčů dětských kategorií, díky čemuž jsme mohli vylepšit celou akci o několik her ať už společenských či venku na sněhu.

Druhou každoroční akcí je letní soustředění v rekreačním středisku Šlovice (Křivoklátsko). Celý pobyt soutěžili čtyři týmy hráčů i rodičů společně ve všestranné olympiádě, která vyvrcholila vyhlášením vítězů v posledním dni. Ze soustředění jsme si tak znovu odváželi spoustu krásných zážitků. Bohužel tento ročník byl v rekreačním středisku Šlovice pravděpodobně poslední, jelikož provozovatel hotelu se rozhodl změnit přístup k tomuto ubytování a v následujících letech nebude dále podporovat velké skupiny lidí, ale spíše jednotlivé rodiny či páry, které si budou ubytování rezervovat přes rezervační systém. Do příštího roku bude tedy najít nové místo pro naše soustředění.

Poslední tradiční akcí je Mikulášská zábava. Této akce na přelomu listopadu a prosince se pravidelně účastní současní i bývalí hráči a funkcionáři našeho oddílu včetně rodičů a přátel klubu. Kromě bohaté tomboly mohli letos jednotlivé stoly soutěžit také v zajímavém kvízu, jehož vítěz byl po zásluze odměněn. Celou akcí prováděla všem známá kapela W-Band, což zajistilo dostatek muziky, tance a zábavy. Stejně jako v roce loňském, tak i letos si na naši akci našlo cestu kolem dvou set návštěvníků.

Vedení klubu

Sezóna 2018/19 byla druhým rokem čtyřletého volebního období našeho vedení. Jednotliví členové jsou již plně seznámeni se svými pozicemi a jejich práce byla v tomto roce stabilní. Výjimečně vzniklé neznáme problémy se nám dařilo úspěšně řešit i díky pomoci zkušenějších kolegů z oddílu Plzeň Litice a tak byl část na pomalé rozvíjení celého klubu.

Největším problémem, který naše vedení v tomto roce řešilo jsou pronájmy sportovišť. Především mužská složka jen velmi těžkou hledá vhodné prostory s volnou kapacitou, kde by mohla plnohodnotně trénovat halový hokej. Ve venkovní sezóně je největším problémem především nezpůsobilé domácí hřiště na kterém nemůžeme pořádat mládežnické turnaje ani hrát domácí zápasy a jsme tedy odkázáni na pronájem hřiště v Liticích.

Problematika nezpůsobilého domácího hřiště a absence zázemí klubu je v posledních letech řešena s Odborem Správy Infrastruktury města Plzeň, které získalo přes 1mil.KČ na realizaci projektové dokumentace, která byla do konce roku 2019 připravena pro získání územního rozhodnutí. Celé projektování probíhalo společně s námi i zástupci 4.ZŠ, která je vlastníkem tohoto hřiště. Pocity z jednání se členy města jsou velmi dobré, hřiště je velmi pěkně vyprojektované a zázemí, které tak nutně potřebujeme odpovídá všem našim požadavkům. Je před námi ale ještě dlouhá cesta. V následujícím roce bude město žádat o stavební povolení a snad ke konci roku požádá také o peníze z rozpočtu na tento projekt.

PŘEDCHOZÍ DALŠÍ
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
KALENDÁŘ